Ksiądz Biuskup u strażaków

27-03-2009 11:20:59

Ks. Biskup z wizytą u strażaków

W dniu 25.03.2009 r. jednostkę OSP w Skołyszynie odwiedził z wizytą Ks. Biskup Edward Białogwowski – honorowy członek OSP. Spotkał się w Domu Strażaka z członkami OSP oraz licznie zebraną młodzieżą z Młodzieżowej i Harcerskiej Drużyny Pożarniczej. Po powitaniu, Prezes OSP przedstawił informację  z działalności jednostki w ostatnich pięciu latach. Po wysłuchaniu recytacji wiersza K.C. Norwida „Moja piosnka druga”  zaprezentowanego przez Kingę Gomuła, Ks. Biskup podziękował strażakom za ich codzienny trud niesienia pomocy potrzebującym. Ucieszył się z otworzonej próby reaktywowania harcerstwa zwracając się do zebranej młodzieży aby byli wierni harcerskim ideałom. Na zakończenie wizyty udzielił pasterskiego błogosławieństwa oraz przekazał pamiątkowe obrazki. Fotorelacja w galerii.

biskup2.JPG

biskup5.JPG