”Nieśmy płomień braterstwa”

10-01-2009 11:08:48

Betlejemskie Światło Pokoju od 13 do 24 grudnia wędrowało po Polsce. Jest to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei - tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. Tegorocznym przesłaniem było ”Nieśmy płomień braterstwa”. Do tej akcji po raz pierwszy przystąpiła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która została zaproszona przez Komendę Hufca ZHP Jasło na uroczystą zbiórkę drużyn harcerskich na jasielskim rynku, w trakcie której nastąpiło przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju. Członkowie MDP przekazali otrzymany ogień władzom samorządowym gminy Skołyszyn a następnie udali się do Zespołu Szkół w Skołyszynie, Święcanach, Gminnego Przedszkola oraz Gminnego Zespołu Obsługi Szkół. Światełko Pokoju zostało również uroczyście przekazane Proboszczowi Parafii pw. Św. Józefa w Skołyszynie podczas mszy świętej. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wyjazdu oraz członkom MDP, którzy w tym roku nieśli Betlejemskie Światło Pokoju i dobrą nowinę, że Jezus Chrystus narodził się w Betelejem kierujemy serdeczne podziękowania. Niosąc płomień braterstwa w 2009 nie ustawajmy w drodze dobrze czyniąc. Zdjęcia w galerii.