PROCESJA I ULEWA

14-06-2009 21:30:19

W dniu 11 czerwca 2009r. w każdej parafii obchodzono uroczyście święto Bożego Ciała. Mieszkańcy naszej miejscowości w godzinach przedpołudniowych wyszli na procesję do czterech ołtarzy, które wcześniej zostały przygotowane. Tradycyjnie w precesji uczestniczyli strażacy oraz młodzież harcerska.  Procesja przebiegła sprawnie przy ładnej pogodzie. Nic nie zapowiadało, że za kilka godzin odświętne mundury zamienimy na mundury bojowe.

bc4.1.JPG

bc9.JPG

W godzinach popołudniowych gwałtowna burza jaka przeszła przez Skołyszyn i okoliczne wioski spowodowała podtopienie kilku gospodarstw indywidualnych wraz z zabudowaniami, ubojni, bazy transportowej, oczyszczalni ścieków, sklepu obuwniczego, stacji paliw, hurtowni materiałów budowlanych. Drogi gminne oraz powiatowe zostały w znacznym stopniu zniszczone. Żwir i muł z drogi gminnej w miejscowości Skołyszyn został zniesiony na drogę krajową K-28 i powiatową.

ulewa1.JPG

ulewa2.JPG

ulewa3.JPG

Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin. Strażacy z jednostek OSP Skołyszyn, Siepietnica, Harklowa i Sławęcin pracowali do późnych godzin w celu częściowego udrożnienia dróg oraz wypompowywania wody z zalanych terenów.